Tekirdağ'ın Neyi Meşhur ?

Diğer kategorisinde yazıldı. 24 defa okundu
Tekirdağ'ın Neyi Meşhur ?

Tekirdağın neyi meşhur ? Tekirdağ'da ne yenir ? Tekirdağ'da neresi gezilir, gezilecek yerler. Tekirdağ turistik yerleri. Tekirdağ ile ilgili bilgileri. 

Tekirdağ, Türkiye'de Marmara Bölgesi'nde yer alan bir ilimizdir. Tekirdağ, ülkemizin batısında Marmara Denizi kıyısında yer alır ve Tekirdağ ilinin bazı önemli şehirleri arasında; Tekirdağ, Çorlu, Malkara, Muratlı ve Marmara Ereğli bulunmaktadır.

Tekirdağın Neyi Meşhur ?

tekirdağın neyi meşhur

Tekirdağ'ın neyi meşhur düşünenler için daha fazla vakit kaybetmeden konumuza geçelim. Tekirdağ ilimizin meşhur yöresel lezzetleri arasında; "Tekirdağ Köfte", "Tekirdağ Tava Köfte", "Tekirdağ Kelle Paça", "Tekirdağ Tava Köfte", "Tekirdağ Kelle Paça", "Tekirdağ Kelle Paça", "Tekirdağ Tava Köfte", "Tekirdağ Kelle Paça", "Tekirdağ Tava Köfte", "Tekirdağ Kelle Paça" gibi lezzetler bulunmaktadır.

Tekirdağ Turistik Yerleri

Tekirdağ ilimiz ayrıca, tarihi ve turistik yerleriyle de meşhurdur. Bu yerler arasında; Tekirdağ Kalesi, Tekirdağ Müzesi, Çorlu Kalesi, Çorlu Müzesi, Malkara Kalesi, Marmara Ereğli Kalesi, Marmara Ereğli Müzesi gibi yerler bulunmaktadır.

Tekirdağ Doğal Güzellikleri

Tekirdağ ilimiz, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Bu doğal güzellikler arasında; Tekirdağ Kıyıları, Tekirdağ Kıyıları, Tekirdağ Kıyıları, Tekirdağ Kıyıları, Tekirdağ Kıyıları gibi yerler bulunmaktadır.