Vaillant Kombi Nasıl Resetlenir ?

Teknik Bilgi kategorisinde yazıldı. 132 defa okundu
Vaillant Kombi Nasıl Resetlenir ?

Vaillant kombi nasıl resetlenir ? Vaillant kombi reset atma. Vaillant kombi sıfırlama yapma. Vaillant kombi fabrika ayarlarına döndürme

Çeşitli sebeplerden dolayı Vaillant marka kombinizi resetlemek isteyebilirsiniz. Vaillant kombi resetleme, kombi modeline göre bir kaç farklı şekilde yapılmaktadır.

Vaillant Atmotec-Turbotec-Ecotec (Pro ve Plus) Kombiyi Resetleme

vaillan kombi resetleme

Bu modellere ait yeni ve eski sürüm kombiler vardır. Eski kombilerde alev üzerine x işareti olan düğmeye birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz.

Yeni model kombilerde ise açma/kapama düğmesine basıp cihazı kapatabilir birkaç saniye sonrasında yeniden aynı düğmeye basarak cihazı açabilirsiniz. Bu şekilde resetlemiş olursunuz.

Vaillant Vck Kombiyi Resetleme

Bu modeldeki kombide ekran yoktur. Siyah panel üzerine yeşil düğmeler vardır. Açma/kapama düğmesinin sağında konum seçme düğmesi vardır. Bu düğmeyi alev sembolü olan yere çevirin, birkaç saniye bekleyin daha sonrasına düğmeyi bir önceki konumuna (yaz ya da kış konumuna) getirdiğinizde resetleme işlemini yapmış olursunuz.

Vaillant Vuw Pro Kombiyi Resetleme

Panel üzerinde kırmızı renkte olan alev üzerine x işareti olan düğmeye birkaç saniye basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Kombi kapanır kendi kendine açılır. Açıldığında resetleme işlemi sona ermiş olur.

Vaillant Vuw Plus Kombiyi Resetleme

Bu model kombilerde panel üzerinde alev üzerine x işareti olan düğme vardır. Ekranın hemen sol altındadır. Bu düğmeye 3 saniye kadar basılı tutun. Bu şekilde resetleme işlemini tamamlamış olursunuz.